Травна система забезпечує надходження в організм поживних речовин, їхнє розщеплення до низькомолекулярних елементів, які потрапляють у кров, лімфу, вивід нерозщеплених, незасвоєних компонентів харчування. Порушення травлення вважається однією з найпоширеніших патологій. Нерідко захворювання стають хронічними. Вони значною мірою знижують якість життя, провокують виникнення обмежень у раціоні. Одна з патологій, яка потребує професійного обстеження та лікування, – грижа стравоходу. Високу ефективність показує оперативне лікування лапароскопічним способом, який дозволяє відновити нормальне функціонування органу з мінімальними пошкодженнями та недовгим періодом реабілітації.
Особливості діагностики
Початок закладки органів травлення відбувається ще на 7-8 день ембріонального розвитку. Стравохід являє собою м'язову трубку, яка проходить через черевну порожнину й отвір у діафрагмі, з’єднується зі шлунком. Грижі виникають внаслідок того, що порушується його анатомічно правильне розташування: органи черевної порожнини (верхній відділ шлунку, весь орган, фрагменти сальника та ін.) зміщуються в зону середостіння через стравохідний отвір діафрагми. Складність діагностики полягає в тому, що майже в половині випадків порушення не викликає клінічних симптомів, нерідко їх помічають при обстеженні випадково. Про розвиток хвороби свідчить біль у підребер'ї, загрудинній, надчеревній зоні, печія (здебільшого вночі), кислий присмак у ротовій порожнині, відрижка, порушення ковтання. Зазвичай дискомфорт відчувається після їжі або фізичного навантаження.
Оперативне лікування необхідне у випадках, коли виявлена значна за розмірами грижа, є супутня хірургічна патологія, ускладнення щодо роботи сусідніх органів (виразка, шлунково-кишкова кровотеча), підозра на защемлення утворення рухливого типу, неефективна консервативна терапія та ін.
Виникненню грижі сприяють такі фактори, як слабкість сполучнотканинних структур, які укріплюють стравохід в отворі діафрагми, підвищений внутрішньочеревний тиск, тракція органу догори при порушенні моторики травного тракту, хворобах м’язової трубки, ожиріння.
Ключові методи обстеження:
рентгенографія;
комп'ютерна томографія;
УЗД;
pH-метрія вмісту стравоходу та шлунку;
фіброгастроскопія.
Як свідчать відгуки клієнтів, грижа стравоходу (як і дивертикули – випинання стінки органу назовні) ефективно лікується в Клініці Біляка. Сильна команда професіоналів на базі передового обладнання допомагає пройти сучасне обстеження та повернути здоров'я за допомогою малоінвазивних технологій (у першу чергу – лапароскопії), що дозволяє уникнути великих розрізів, об'ємної травматизації тканин та довготривалого відновлення.
Усунення грижі стравоходу за допомогою лапароскопії
Консервативне лікування не завжди виявляється ефективним. При виникненні ускладнень, відсутності позитивної динаміки терапії рекомендується хірургічне втручання. Сучасні лапароскопічні технології дозволяють провести всі необхідні маніпуляції з мінімальною травматизацією тканин – через невеликі проколи розміром до 1 см за допомогою спеціальної техніки.
Основні етапи процедури:
огляд операційного поля;
виявлення грижового мішка, його вправлення;
робота з грижовими воротами (зшивання ніжок діафрагми, іноді для додаткового зміцнення пришивається сітка з матеріалу біологічної природи, інертного полімеру);
контрольний огляд операційного поля;
закриття, зашивання проколів.
Завдяки лапароскопічній технології з'являється можливість уникнути значної крововтрати, масштабного розсічення тканин (як при традиційному підході), сильного болю на етапі відновлення. Також зменшується ймовірність рецидивів, ускладнень (наприклад, спайок, розвитку інфекційного процесу), значно скорочується реабілітаційний період. Вже в день проведення втручання пацієнту можна вставати, трішки ходити. Через 2-3 дні, як правило, відбувається виписка. Професійне обстеження та лікування грижі стравоходу за допомогою сучасних технологій допоможуть повернути здоров'я та якість життя.